Podraz

5. únor 2009 | 11.41 |
› 

Úřední šiml nebo to je podraz na ty nejpotřebnější, kteří ztratili práci? Inu v našem kocourkově je vše možné. Hlavně, že máme zlaté padáky pro elitu.

Téměř 60 tisíc korun dostali podle potvrzení o příjmech propuštění zaměstnanci skláren Sklo Bohemia ve Světlé nad Sázavou. Problémem však je, že tyto peníze ve skutečnosti vůbec neobdrželi. Protože se jim však příjem virtuálně zvýšil, přijdou teď o 2000 korun jako sociální příplatek a přídavky na děti.

Sklárny přestaly vyrábět loni v září. Od té doby se také nevyplácely žádné mzdy. Firma však podle informací České televize přesto lidem vykázala příjmy za poslední čtvrtrok.

"Mzdová účetní mi potvrdila odstupné, které jsem nedostala, ve výši 56 348 korun," řekla propuštěná sklářka R. Pokorová. 

"Takhle to v zákoně je, že i když nic nedostanou, sráží se jim z toho daň, sráží se jim pojištění a ještě se jim to dává do přiznání," vysvětlila insolvenční správkyně Helena Horová. Skláři prý mají jedinou možnost - vymáhat peníze, které od sklárny nedostali, soudní cestou. Na to však nemají peníze.

Podle ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase jde ale o nezákonný postup. "Pokud tyto prostředky lidé nedostali, nelze je posuzovat jako příjem," řekl ve středu Nečas. Ministerstvo prý celou záležitost prošetří.


Krása, z neexistujícího příjmu mám platit. To je možné snad pouze u nás!!! Možná by nebylo marné uspořádat anketu, kolik sklářů navštívilo ples v Opeře.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (64x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře