Chci menší prsa

5. únor 2009 | 19.46 |
› 

Počet mužů, kteří si v Británii nechávají operativně zmenšit prsa, výrazně roste. Ale je to skutečně důsledek toho, že média věnují tolik pozornosti tělesným nedostatkům mužských celebrit?

Když fotoaparáty zachytily někdejšího britského premiéra Tonyho Blaira a vůdce opozice Davida Camerona, jak si v létě 2006 užívají slunečních paprsků, tisk od bulvárních plátků po noviny velkého formátu nelenil okomentovat jejich kyprou či pramálo svalnatou hruď.

Všichni muži mají prsní tkáň, někteří z nich ale mají nadměrně velká prsa. Příčin může být několik - od klasických případů gynekomastie (zvětšení prsou u mužů vlivem hormonální nerovnováhy, po zvětšení prsou nahromaděním tukových zásob na hrudních svalech. Ale ať už jsou příčiny jakékoli, zdá se, že Britům stále více záleží na tom, jak jejich hruď vypadá.

Nejnovější údaje Britské asociace estetických plastických chirurgů tuto posedlost potvrzují. V roce 2008 provedli chirurgové 323 zákroků zkrášlujících mužskou hruď, což je o závratných 44 procent více než v roce 2007.

Když si uvážíte, že Velká Británie má přes 60 miliónů lidí, tak si myslím, že tohle číslo není nijak závratné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (66x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář