Pokutička, pokuta

6. únor 2009 | 19.45 |
› 

Pokud si autem vjedete do Německa nebo na Slovensko, tak velký pozor na dopravní přestupky, které značně podražily. Krom toho můžete zaplatit pokutu i za...

Ujedou vám za volantem občas nervy tak, že na jiného řidiče ukážete vulgární gesto? Pak si dejte pozor na Slovensku. Úlety v podobě hanlivých gest totiž vyjdou podle nového sazebníku pokut na 30 eur.

Stejná pokuta hrozí těm, kteří vyhodí z auta za jízdy třeba plechovku nebo krabičku od cigaret. Za používání telefonu za jízdy či nepřipoutání se bezpečnostními pásy zaplatí "hříšník" nejméně 60 eur. Pokud policie zastaví auto na dálnici při dvousetkilometrové rychlosti, jeho šofér bude muset z peněženky vytáhnout až 650 eur, tedy zhruba 19 tisíc korun. Ale i "malé" překročení rychlosti o víc než deset kilometrů za hodinu se nyní trestá výrazněji než dřív: pokutou 50 eur.

Tvrdší tresty spolu s novými pravidly silničního provozu začaly platit na Slovensku od 1. února, ve stejný den pokuty zvýšilo na nejvyšší hodnoty v historii i Německo.

V průběhu roku by měli dostat řidiči na Slovensku možnost platit pokuty na místě i platebními kartami. Šoféři by se díky možnosti platit tresty kartou mohli vyhnout případnému zadržení řidičského průkazu policií, která ho nyní může dočasně řidiči odebrat, pokud nemá dostatek hotovosti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (58x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář