My a pivo

10. únor 2009 | 11.10 |
› 

Jsme skutečně národ pivařů? Asi ano, co Čech, to skutečně pivař. Podle nejnovějšího průzkumu si v ČR dopřeje zlatavý mok kolem 90 % mužů a necelých 60 % žen.

Muži nejčastěji pijí čtyřikrát týdně a vypijí celkem devět půllitrů, ženy si na pivo zajdou průměrně dvakrát týdně, přičemž si objednají zhruba dvě a půl piva. Takzvaných denních pivařů je pak u silnějšího pohlaví více než 25 procent, zato u žen pouhá čtyři procenta.

Přes časté zdražování piva, jeho spotřeba nijak neklesá. Prostě Češi se nechtějí vzdát svého národního nápoje a další oblíbené zábavy, což je nadávání na politiku či politiky právě u piva. Díky naší vládě budou mít stále dost námětů k hovorům. 

Spotřeba tekutého chleba se také liší v závislosti na vzdělání. Nejvíce pijí lidé se základním vzděláním, kteří si týdně dopřávají třináct půllitrů či láhví. Naopak vysokoškoláci vypijí méně než polovinu tohoto množství.

No jasně, vysokoškoláci pokud studují, tak na to nemají, ale potom si to vynahradí. Pan inženýr nebo manažér ovšem nebude pít pivo, to by bylo pod jeho úroveň, ale zato alkohol dožene v šampusu a koňaku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (65x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář