Dětské tragedie

16. únor 2009 | 20.13 |
› 

Romové prý milují děti a jejich rodinná vazba je mnohem pevnějším než u nás. Krásný důkaz lásky k dětem poskytují tyto tragické příběhy ze Slovenska.

Dvě děti ve věku jeden rok a pět měsíců zemřely o víkendu v romské osadě u Košic. V obou případech bylo příčinou úmrtí pravděpodobně podchlazení. Začátkem února v této nelegálně vybudované osadě uhořely dvě malé děti.

Matka ročního dítěte tvrdila, že si ničeho neobvyklého nevšimla, teprve až když chtěla dítě nakojit, zjistila, že je mrtvé.

Matka žádá úřady, aby umístily její ostatní děti do dětských domovů, aby nedošlo k další tragédii. "Vždyť tady zmrznou," říká otevřeně matka.

Další pětiměsíční dítě zůstalo ve špinavé a studené chatrči bez dozoru několik hodin. Podle místních rodiče holčičky fetovali a o dítě se nestarali. Matce ve věku 16let nebylo divné ani to, že děvčátko spalo po celý den a vůbec se neprobudilo.

Sousedé potvrdili, že tělíčko dítěte bylo zohavené. V chatrči se totiž volně pohybovali potkani. "Bylo to strašné, půlku tváře jí sežrali potkany," řekla TV Joj jedna ze sousedek.

Jak uvedla mluvčí Jana Mésarová matka mladšího dítěte čelí obvinění z týrání. Za tento čin ji hrozí sedm až 15 let vězení. Jako nezletilé ji bude trest snížený na polovinu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.02 (61x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře