Řidíčák kontra alimenty

19. únor 2009 | 11.11 |
› 

Neplatíte alimenty a jezdíte autem, tak pozor, aby to nedopadlo jako na Slovensku. Tam chtějí vymáhat výživné třeba i tím, že vám seberou řidičský průkaz.

Řidiči, kteří na Slovensku neplatí výživné na své dítě, mohou od 1. dubna 2009 dočasně přijít o řidičský průkaz. Umožňuje to novela exekučního řádu, kterou ve středu schválil slovenský parlament. Řidičák jim bude vrácen, až uhradí výživné.

Příkaz na zadržení řidičského průkazu by měl vydat exekutor. Pokud má rodič peníze na krmení svého motorového vozidla, musí mít především peníze na nakrmení svého dítěte.

Podle opozice tato novela nic neřeší. "Neplacení výživného je trestným činem. Když někoho neodstraší hrozba vězení, pochybuji, že ho odstraší hrozba ztráty řidičského průkazu," upozornil opoziční poslanec Lipšic.

Původně se uvažovalo, že novela se nebude vztahovat na řidiče z povolání. Poslanci však schválili variantu, která se vztahuje na všechny řidiče bez výjimky. Novela rovněž zvýšila sankce za neplacení výživného ze současných 3000 na 33000 eur (až 957 tisíc Kč).

Pokud přijde o řidičák řidič z povolání, tak z čeho ty alimenty bude asi platit?  Tím se ovšem nezastávám notorických neplatičů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (58x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře