Taky reklama

22. únor 2009 | 11.32 |
› 

Zvládli jsme dobře mistrovství světa v klasickém lyžování na Ještědu nebo jsme zaspali? Co na to říkají diváci a zahraniční hosté.

Skupinka fanoušků nevěřila vlastním očím, kam se dostala za 500 korun na skokanský závod mistrovství světa. Nejlevnější vstupenky čtvrté kategorie je spolu s dalšími několika sty diváky zavedly na prudký, zavátý svah na uzavřené sjezdovce. Lidé se tam bořili po kolena do hlubokého sněhu, padali jako hrušky a měli zakrytou nájezdovou věž a odrazovou hranu malého můstku, kde skokani bojovali o medaile.

"Je to ostuda celého Česka prodávat takhle drahé lístky na tak mizerná místa. Skoro nevidíme ani do prostoru, kam závodníci dopadají. Ani odtud pořádně neslyšíme, jak daleko závodníci skočili. A údaje na obří obrazovce se nedají rozeznat," řekl jeden z litoměřických fanoušků Josef Zeman.

Na nájezdovou věž, odrazovou hranu a vršek doskočiště nebylo z přírodní "tribuny" vidět přes buben velkého můstku. Podle mluvčího mistrovství Z. Soudného si však mohli fanoušci ještě koupit volné lístky na montované tribuny kolem dojezdové plochy. Zbylo jich více než 3000. Stály 1250, 1500 a 2500 korun.

Zeman navštívil s přáteli letošní Turné čtyř můstků v německém Ga-Pa. "Za lístky na tribunu jsme tam dali 19 euro, tedy skoro stejně jako dnes za vstupenky tady na Ještědu. Pořadatelé Turné nám za ně ale poskytli úplně jiný, mnohem větší komfort," upozornil.

Cena 500 korun za lístek na strmý, sněhem zasypaný svah se nelíbila ani Hansu-Joachimovi Haubitzovi z Finsterwalde."Vstupenka je příliš drahá. Špatně odsud vidím a ujíždějí mně nohy," vysvětlil Haubitz.

Na přírodní "tribunu" na Ještědu nadávala také šestice polských diváků. "Lístky nás stály moc peněz.Na letošním Světovém poháru v Zakopaném byly levnější. Ale chápeme, že Češi chtějí na mistrovství světa co nejvíc vydělat."

Vydělat ano, ale přece jen si udržet slušnou úroveň, jenže to u nás jde dost špatně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (51x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře