Rumajzlík

23. únor 2009 | 11.23 |
› 

Rum zmizel z našich obchodů, ale naštěstí jen z etiket, jinak vesele kraluje dál třeba pod názvem Tuzemák. Inu výroba z tradiční suroviny by se nám jaksi prodražila.

Změnu na etiketě si vymohla v roce 2002 Evropská unie. Podle ní je možné prodávat pod názvem rum pouze lihovinu vyrobenou z cukrové třtiny.

Výroba rumu je jednoduchá a levná. Litr nápoje se vyrobí už za necelých osm korun. Konečnou cenu, která se pohybuje okolo 150 korun, tvoří náklady na dopravu, obaly a spotřební daň. Dovezený líh se smíchá ve velkých kádích s rumovým a vanilkovým aroma a cukrem. K barvení se používá cukrový kulér. Vše se za studena promíchá a rozpustí a nechá uležet dva až tři dny. Potom se rum stáčí do lahví.

Zaměstnanci mají během výroby přísný zákaz požívání alkoholu. Pokud by je ale cestou z práce zastavili policisté a dali jim dýchnout, přístroj by nulu neukázal. Způsobují to výpary, které pracovníci dýchají během celé směny. Zjistilo se, že mohou takto nadýchat až 0,2 promile! Při odběru krve by se ale jasně ukázalo, že žádný alkohol nepopíjeli.

Kromě karibské oblasti hrál rum významnou roli v dějinách Austrálie. V počátcích kolonizování Austrálie se zde rum běžně používal při nedostatku mincí i jako platidlo.(proto se slovo RUM vysvětlovalo jako : rozumně uložená měna)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (62x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře