Peníze pro armádu

27. únor 2009 | 20.10 |
› 

Krize nekrize, armáda zase potřebuje peníze. Další miliardy daňových poplatníků mají jít na to, abychom mohli dopravovat vojáky do cizích zemí. Nevím, jestli tohle je služba k obraně naši vlasti.

Ministerstvo obrany plánuje získat v příštích letech celkem čtyři španělské transportní letouny Casa C-295M. Tři koupí, čtvrtý vymění za celkem pět bitevníků L-159 Alca. Česká armáda by tak posílila přepravní kapacitu potřebnou například pro zahraniční mise.

Poslance ze sněmovního výboru pro obranu o záměru ministerstva obrany informoval náměstek Vlasty Parkanové Martin Barták. Pokud zakázku schválí vláda, utratí ministerstvo obrany za celý projekt tři a půl miliardy. V této částce je kromě nákupu letadel i výcvik pilotů, logistika a další prvky.

Podle náměstka J. Kopřivy, který o celém kontraktu vyjednává, by mohly být smlouvy hotovy v "řádu jednoho či několika málo měsíců".

Dalším chystaným nákupem je 79 terénních landroverů, které ve výzbroji nahrazují ruské vozy UAZ. Podle náměstka Bartáka přijdou na 384 milionů korun.

Oznámení o úmyslu pořídit španělská dopravní letadla a britské landrovery přišlo v den, kdy ministerstvo obrany naopak oznámilo i chystané úspory kvůli finanční krizi.

Nezdá se Vám, že utrácet v této době není právě nejlepší nápad. Krom toho 5 mega za landrover... to je snad pozlacený.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (53x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář