Svatba za stromy

4. březen 2009 | 19.37 |
› 

Dobrý nápad jak pomoci přírodě vznikl v Indonésii. Nechci nic říkat, ale že by tam byli chytřejší než naši Zelení s Bursíkem v čele? No, Martin to u nás zachrání zdražením popelnic a zákazem igelitek.

Nelegální kácení dřeva se podepisuje na zásobách indonéských tropických lesů, a tak na Jávě vymysleli svérázný způsob, jak ostrov zalesnit.

K originálnímu způsobu ochrany životního prostředí přistoupily na Západní Jáva. Všechny páry, které se chtějí vzít, musejí před svatbou koupit a dodat místním úřadům stromy na program zalesňování.

Požadovaný počet stromů se podle oblasti liší. V okrsku Garut, kde nařízení čerstvě zavedli, jich musí budoucí manželé pořídit alespoň deset.

Program se tam vztahuje i na lidi toužící naopak po rozvodu - každý z nich bude muset poskytnout alespoň jeden strom.

Párům, které stromy nedodají, nebude ani sňatek ani rozvod oficiálně potvrzen, varovali úředníci.Podobné nařízení už platí i v jiných indonéských regionech, například na Kalimantanu.

Indonésie má jedny z největších zásob tropických lesů na světě, ale tlak na zvýšení zemědělské plochy i nelegální těžba si na nich vybírají svou daň. Indonéská

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (63x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář