Žijeme na dluh

9. březen 2009 | 13.16 |
› 

Půjčíme Vám rychle, stačí zavolat na číslo .... Výhodné půjčky od.... Taky jste se nechali nachytat či jste podlehli vidině nového auta či luxusní dovolené. Půjčky nám zajistí vše, co se nám líbí, ale...

V mnohých českých rodinách se už dluhy mění v noční můru, na jejímž konci nemusí být jen nesmlouvavý exekutor, ale i sociální rozvrat. Loni si totiž lidé v Česku půjčili dalších 74 miliard korun. Nakupování na dluh se stalo módou, podporovanou dostupností půjček a masovou reklamou.

Podle statistik soudů a exekutorů totiž narůstá počet těch, kteří nemohou splácet dluhy. Jejich výše v půjčkách na bydlení, auta i spotřební zboží dosáhla závratné částky 884,4 miliard korun.

Dlužníků a nezaměstnaných stále přibývá, takže exekutoři budou mít žně a nepočítejte s tím, že se nechají obměkčit, kdepak, oni z toho pěkně, ale opravdu pěkně žijí.

Takže se půjčkám raději vyhněte. Nehledě k tomu, že některé "výhodné" půjčky připomínají spíše lichvu. Výjimkou není půjčka 10 tisíc korun, kde jen poplatky činí více než šest tisíc.

Kdo je rozumný, tak si dovede spočítat svoje možnosti a nežene se bezhlave do dluhů. Jenže jak je vidět, rozum u mnohých byl vystřídám neopodstatněným optimismem, který nyní přechází v zoufalství.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (62x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře