Bezpečný úkryt

12. březen 2009 | 12.13 |
› 

Místa, kam se ukrývají peníze jsou někdy opravdu kuriozní. Jedno takové si vybral i mladý barman, ale přehlédl jeden fakt, který způsobil, že uschované bankovky byly jaksi nepoužitelné.

Majitel hospody M. Talbot požádal svého barmana L. Woolstona, aby spočítal denní tržbu a tu pak uložil na bezpečné místo.

Mladému muži důvěřoval, a o to větší zděšení bylo, když si přečetl textovku od Luka, ve které stálo, že tržbu dal v pokladničce do zapnuté trouby. "Je to velmi šikovný chlapec a dá se mu věřit. Nemám problém s tím, že měl spočítat denní tržbu a uklidit ji z dosahu možných zlodějů. Nejdřív jsem si myslel, že to musí být vtip.

Nevěřil jsem, že by dal peníze do trouby. Raději jsem hned vyrazil do podniku a v kuchyni už byla cítit spálenina. V ten moment mi došlo, jak je to vážné. V rukavicích jsem vyndal plastikovou pokladnu a zíral na třicet tisíc kompletně ohořelých. Nevěděl jsem, jestli se mám začít smát nebo brečet,"uvedl majitel. Podle banky některé z bankovek půjdou vyměnit a část ztráty pokryje pojistka. Mladíka, který vzorně v restauraci pracuje dva roky, vyhazov nečeká.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (56x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář