Vietnamský Karlovarský porcelán

22. březen 2009 | 10.56 |
› 

To není chyba, ale tvrdá realita. Vietnamec zachraňuje český porcelán, koupí krachující firmu, protože jeho vedení nebylo schopné zajistit dostatek zakázek. Někdy se ptám, proč pánové ve vedení mají tak vysoké platy.

Část společnosti Karlovarský porcelánkoupí firma Epiag Lofida vietnamského občana Huu Loi Nguyena. Výrobě tuzemského porcelánu již delší dobu zvonil umíráček, nyní však svitla naděje na přežití minimálně části proslulé firmy. Chodovský závod má šanci se opět vzchopit.

"Protože se za posledních osm let žádný český výrobce porcelánu nebo křišťálového skla nikdy neprezentoval na veletrhu ve Vietnamu (zem s 86 milióny obyvatel) ani v okolních zemích, je o kvalitní český porcelán i naše křišťálové sklo velký zájem. Značnou poptávku a přitom nedostatečnou českou nabídku využil právě Huu Loi Nguyena s manželkou.  Vietnamci si prý velice pochvalují české výrobky. Toho však předešlé vedení společnosti nevyužilo. 

České porcelánky se nemusely dostat do současných problémů.
Huu Loi Nguyen pouze nahradil neschopnost českého managementu využít poptávku.

Chodovská porcelánka se prodá za 25,6 miliónů. Epiag Lofida má za pozemky a budovy chodovské manufaktury zaplatit 16,9 miliónu a za nemovité věci, tedy vybavení 5,2 miliónu korun. Za celkem šest ochranných známek dalších 3,5 miliónu korun. Cena se ještě ale navýší o hodnotu skladových zásob, tedy materiálů k výrobě a také hotových výrobků.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (61x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář