Rvačka mezi menšinami

23. březen 2009 | 11.03 |
› 

Nečekaně vyostřená pouliční bitka se v neděli dopoledne rozpoutala v Děčíně. Mírnit rozvášněné bitkaře museli strážníci i policisté. Hrůza, už i Vietnamci jsou rasisté.

Na rvačku v ulici V Sídlišti upozornil strážníky jeden z obyvatel města s tím, že se perou Vietnamci a Romové. Na místo hned vyrazily policejní hlídky a využit byl i kamerový systém. Strážníci po příjezdu našli jednoho zraněného.

"Kamerovým systémem byli spatřeni dva muži, jak utíkali směrem k incidentu a v ruce drželi mačety a baseballovou pálku. Když spatřili přijíždějící strážníky, začali z místa utíkat do samoobsluhy, kde celý konflikt vzniknul," řekl T. Pavlík z děčínské městské policie.

Jeden z vietnamských obchodníků zjistil, že mu několik Romů kradlo v obchodu láhve s alkoholem. Zloději se před ním snažili utéct, když je muž dostihl, došlo ke konfliktu, ze kterého si obchodník odnesl zranění v obličeji.

"Jeho kolegové se chtěli pomstít a vyrazili za útočníky. Díky rychlému příjezdu se podařilo mužům zákona situaci zvládnout. V samoobsluze pak našli mačetu, kterou strážníci zabavili," doplnil Pavlík s tím, že si případ převzala republiková policie.

A ještě poznámka nakonec. Kdyby se tohle stalo v českém obchodě, tak se majitel ani nebrání, protože ví, jak by jeho "rasistický" útok na zloděje posoudily české úřady!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (57x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář