Převýchova

24. září 2009 | 12.57 |
› 

Nevěřím vlastním očím, další posun v řešení romské otázky podle ministra Peciny. Projekt Úsvit má otupit hrany a naučit Romy žít podle pravidel.

Proč ne, jen mě zarazil jeden citát pana ministra: "Mají odlišný styl života, jiný cyklus. Ve dne spí, v noci žijí. A napětí ve společnosti stoupá. Situace se musí řešit."

Jen si říkám, když ve dne spí a v noci žijí, kdy tedy mají čas na práci, pane ministře?

Rozbité domy si budou muset opravit sami

Začnou tím, že opraví a zabezpečí jeden z obytných domů. Na rozdíl od minulých let nedostanou klíče od novotou zářícího objektu. Získají jen materiál, opravovat budou sami. Mozoly a vynaložené úsilí by je mělo naučit, jak si nového domova vážit.

Další otázka: Kdo z Vás, kteří jste zdědili nebo chtěli renovovat starší domek získal materiál zdarma? Asi Vás byla velká řada, že.

Nejlepší půjdou na nástěnku cti

"Pracovala jsem jako romská kurátorka. Když se někomu něco dobrého povedlo, vyfotila jsem ho na nástěnku cti. Za čas se spousta lidí snažila, aby se na ni také dostala," uvedla J. Gjuričová. Na stejném principu chce pracovat s Romy v Chanově.

Pro nás starší jsou dobře známé tabule cti a různé nástěnky z doby totality. Co přijde dále? Bronzový či zlatý odznak nejlepšího pracovníka.

Nejsem v zásadě proti, jen tomu moc nevěřím a opět tu vidím protěžování jisté skupiny na úkor většiny lidí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře