Něco pro naše soudy

27. březen 2009 | 11.32 |
› 

Proč se mažeme s násilníky jen proto, že jsou mladiství. Jak je vidět, tak jde přísně trestat i zveřejňovat jména takových individují, kteří se sami vyloučili ze společnosti slušných lidí.

Soud v novozélandském městě Rotorua ve čtvrtek poslal na doživotí za mříže 15letého Jackieho Broughtona. Na Severním ostrově loni v lednu ubil 26letou Britku, která ve městě krátkodobě pracovala, baseballovou pálkou.

Karen Aimová se loňského 17. ledna vracela v resortu Taupo v noci z večírku domů, když jí tehdy čtrnáctiletý Broughton napadl. Po brutálním útoku zůstala ležet v bezvědomí asi 50 metrů od svého domu. Objevili ji až nad ránem policisté, kteří zjišťovali údajné řádění vandalů u nedaleké školy. Dívka později zemřela v nemocnici.

Mladík byl uznán soudem vinným minulý měsíc, ve čtvrtek mu porota nařídila odsloužit si nejméně 12,5 roku ve vězení. O doživotí bylo rozhodnuto i s přihlédnutím k dalšímu napadení, jehož se Broughton dopustil dva týdny před zabitím Aimové. Tehdy zaútočil na 17letou dívku, jíž způsobil vážná zranění. Za útok dostal šest let za mřížemi, které si odsedí paralelně s povinnými 12,5 roku.

U nás by chudáček dostal maximálně pět let a jméno by se nezveřejnilo, aby mu to někdo nepřipomněl. To se to potom přepadá a loupí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (60x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře