Kocáb kritizuje

28. březen 2009 | 18.07 |
› 

Způsob, jakým chomutovská radnice vymáhá od neplatičů dluhy, zbytečně příliš postihuje lidi v hmotné nouzi a naopak přináší velký zisk exekutorům. ČTK to oznámil dosluhující ministr pro lidská práva a menšiny M. Kocáb.

Chomutovská radnice podle Kocába zbytečně prohlubuje sociální vyloučení lidí v obtížných hmotných a sociálních podmínkách, převážně Romů. Úřad podle jeho názoru neplní svou povinnost volit při výběru nedoplatku takové prostředky, které umožňují vybírat dluh a přitom dlužníky co nejméně zatěžují. Údajně by stačilo vybrat dlužnou částku zvýšenou o exekuční poplatek ve výši 200 korun.

Kocáb podle chomutovské primátorky I. Řápkové znovu prokázal, že vůbec nic nepochopil. "Zaštiťuje se právními rozbory, které ale nemají s realitou vůbec nic společného. Odmítl bydlet s neplatiči, nemá u veřejnosti ani u mne absolutně žádnou autoritu. Exekuce dávek mají okamžitý výchovný efekt. Je to bič na neplatiče, který začal okamžitě fungovat. Fronty na splátkové kalendáře jsou toho důkazem. Náš postup je zákonný a naprostá podpora veřejnosti a všech primátorů dokazuje, že i věcně správný a logický," uvedla.

Otázka pro pana Kocába: Je morální, aby neplatič žil na úkor pracujícího, který řádně platí daně? Čí práva se porušují? Příživníka nebo slušného člověka?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (55x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář