Rozzlobený kardinál Vlk

29. březen 2009 | 17.19 |
› 

Kardinál Miloslav Vlk se ostře opřel do ČSSD, komunistů a poslance Vlastimila Tlustého, kteří ve čtvrtek ve sněmovně hlasovali proti vládnímu návrhu zákona o vyrovnání státu s církvemi.

Sněmovní církevní komise tak kvůli opozici a Vlastimilu Tlustému doporučila sněmovně vládní návrh zákona nepřijmout . Návrat majetku církvi se tak dál komplikuje.

Kabinet chtěl vrátit církvím zhruba třetinu majetku zabaveného po roce 1948 církevním řádům, zbytek by měla nahradit finanční částka ve výši 83 miliard korun. I s úrokem by to bylo za 60 let celkem asi 270 miliard korun.Zástupci církví byli s vládním návrhem spokojeni.

"Pro odmítnutí vládního návrhu zákona o majetkovém vyrovnání  nejsou žádné racionální důvody. Toho, kdo sleduje sobecké politické zájmy, skutečnost, že tento návrh je i návrhem ve prospěch společnosti, nikoho nezajímá.Jde tu o politickou nevůli a snahu získat z odporu vůči katolické církvi politické body," uvedl kardinál Vlk na svých internetových stránkách. (myslím, že tu jde hlavně o tu nekřesťanskou sumu, pane kardinále)

Neměla by také katolická církev začít vracet majetek, který neprávem získala? Za některé jednání se sice omluvila, ale to také byla jediná kompenzace škod. Nestačila by jim tedy také jen omluva?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (58x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář