Nákupy a menstruace

1. duben 2009 | 19.21 |
› 

Zdá se vám to přitažené za vlasy? No já nevím, ale zabývají se tím zcela vážně seriozní vědci. Krom toho to nahrává ženám, které mají omluvu pro své utrácení.

To, že menstruační cyklus má vliv na chování každé ženy, je všeobecně známě. Kromě častých změn nálad a stravovacích návyků ale prý také dost podstatně ovlivňuje "chuť" něco si koupit. Vyplývá to z nové studie vědeckých pracovníků z Hertfordshirské univerzity.

Deset dní před začátkem periody utrácejí ženy daleko více peněz než během zbytku měsíce. Psychologové se domnívají, že nakupováním se tak vyrovnávají s příznaky premenstruačního syndromu. Ten je způsoben hormonálními změnami v jejich těle.

Profesorka K. Pineová, chce závěry této studie představit na setkání britských psychologů. Podle ní ženy v pozdější fázi cyklu nakupují mnohem více. "Utrácení není kontrolované, je impulzivní a je také často přehnané. V této fázi se cítí velmi stresované a deprimované a nakupováním se tak snaží rozveselit," dodala.

Do výzkumu bylo zapojeno 443 žen, ve věku od 18 do 50 let. Ty se vyjadřovaly ke svým návykům při utrácení. Téměř dvě třetiny žen, které se nacházely v pozdním stadiu menstruačního cyklu připustilo, že utrácejí mnohem více peněz než během zbytku měsíce. Později prý svých nerozvážných nákupů ale litovaly.

Dalším vysvětlením může být souvislost s ovulací. Zhruba čtrnáct dní před začátkem menstruace, kdy se ženy nachází v nejplodnější fázi cyklu, se samy snaží být co nejpřitažlivější. Většina věcí, které si v té době ženy kupovaly, souvisely se "zkrášlováním". Nejčastěji to byly šperky, make-up, ale také vysoké podpatky. Ženy se prý v "těchto" dnech oblékají tak, aby zapůsobily na ostatní.

Tak teď jsem Vám nahrál, děvčata, až zase dostanete chuť utrácet, můžete se vymluvit na Vaše dny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.05 (73x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář