Krysy v zeleném

6. duben 2009 | 11.00 |
› 

Nemyslete si, že se jedná o nový druh krys nebo, že je nějaký dobrák přemaloval. Jsou to prostě krysy cvičené pro vojenské úkoly a vedou si celkem zdatně.

Experti na savce z Velké Británie si vzali za úkol, vycvičit krysy k hledání min v Mozambiku. Krysy mají velice citlivý čich a přitom nejsou tak těžké, aby svoji vahou odpálily minu.

V současnosti již v Mozambiku pracuje třicet krys a nyní byla vycvičena první britská slídící krysa Kofi. Jistě Vás zajímá, jak zvíře upozorní na to, že minu našlo. Tak například Kofi si vždy poslušně sedne a čeká, dokud není mina zneškodněna. Každý den je trénován po dobu dvaceti minut a za správný zásah je vždy odměněn plátkem avokáda.

Majitelka chytré krysy W. Winstanley říká: "Kofi je úžasný. Každý si myslí, že krysy jsou jen škůdci a chamraď, ale ve skutečnosti to jsou velice inteligentní zvířata. V současné době jsou pro vyhledávání nášlapných min využíváni více psi, ale krysy budou daleko efektivnější." Mluvčí agentury HeroRats, která trénuje africké krysy dodal: "S jejich neuvěřitelným čichem a učenlivostí se krysy prokázaly jako levnější a více výkonnější pomoc pro vyhledávání min v Africe."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (56x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře