Naše odbornice

6. duben 2009 | 19.52 |
› 

Bože, kdo nám to tu vládne?! Místopředsedkyně Strany zelených a poslankyně Kateřina Jacques  se totálně ztrapnila v pořadu Jana Krause Uvolněte se, prosím.

Celá debata mezi Krausem a Jacques na téma biomasy začala nevinně. Dvojice se bavila o prodeji tzv. emisních povolenek, díky kterým získáme deset miliard korun. Část z těchto peněz by měla jít právě na příspěvky na kotle na biomasu. Kraus političce ukázal, že ví, co to povolenky jsou. "Podařilo se prodat poukázky na emise, který nevypustíme," řekl Kraus. "Vy jste nadstandardně informovanej," pochválila ho Jacques. "Ne, to vy jste z parlamentu zvyklá na blbce," opáčil drsně Kraus. A pak se začal ptát, co má dát do kotle na biomasu...

Kateřina nebyla vůbec schopná odpovědět na otázku, co je biomasa. Kraus toho náležitě využil a nebohou poslankyni  úplně rozebral a znemožnil. Těžko říct, jestli místopředsedkyně zelených někdy zažila větší potupu... Přitom topení biomasou je jedním ze základních kamenů zelené politiky, šéf strany Martin Bursík prosazuje dotace na kotle na její zpracování.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (75x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář