Zklamání

3. říjen 2009 | 14.46 |
› 

Mnoho Romů utíká do ciziny, kde věří, že se budou mít mnohem lépe. Že ani tam nelétají pečení holubl do huby a také, že bez znalosti řeči a potřebné kvalifikace se neuchytí, mnozí už poznali na vlastní kůži.

Sen o lepším životě a blahobytu se rozplývá. Romové z Česka žijí jako bezdomovci v ulicích Cardiffu, ale špatnou situaci českých Romů zaznamenala další britská města, například Glasgow, Londýn, Derby a Edinburgh. Bez peněz, znalosti angličtiny řeší pak problémy alkoholem a drogami. Často jedí jednou denně, chodí na snídani do charity.

Podle nedávné studie způsobují českým Romům problémy v Británii většinou pochybné agentury, jejichž služeb při hledání zaměstnání až v devadesáti pěti procentech využívají. Připomínají gangy. Své lidi posílají na dočasné práce, vyplácejí jim často mzdy pod hranicí zákonem daného platového dna, účtují předražené sumy za dopravu do práce a z práce nebo za bydlení.

Proto pak žije tolik Romů v jednom bytě, což s sebou přináší množství odpadků a hluku, shrnula studie a doplnila, že romské děti jsou často kvůli finančnímu strádání podvyživené.

Romové nemají  často nárok na jakoukoli sociální, finanční pomoc úřadů, včetně zajištění ubytování, protože v Británii neodpracovali nepřetržitě a legálně alespoň rok.

Inu zlatá cizina.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (30x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře