Slon buzerant

14. duben 2009 | 10.32 |
› 

Takové a možná ještě horší nadávky asi dostává slon chovaný v jedné ZOO v Polsku. Takže nejen lidé, ale už i zvířata to mají v silně katolické zemi těžké.

Homofobie polských katolíků se teď stala terčem mezinárodního posměchu. Jeden z politiků našeho severního souseda totiž začal bojovat proti slonovi, jemuž se líbí prostě sloní kluci víc než holky.

Jenže M. Grzes se štítem katolické morálky chce takové "zvrhlé" zvíře zakázat, protože by mohlo kazit děti. Polsku tím teď ale akorát dělá ostudu a katolicismu dobrou reklamu nedělá už vůbec.

"Neplatíme 37 milionů zlotých (asi 228 milionů korun) za největší sloní výběh v Evropě, aby v něm žil homosexuální slon," zlobil se poznaňský konzervativní politik Grzes.

"Očekává se, že tu budeme mít stádo a odchovávat mladé, ale Ninio dává přednost kamarádům samčího pohlaví před samičími, tak jak se bude rozmnožovat?" dodal Grzes z opoziční strany Právo a pořádek.

Šéf poznaňské Zoo ale odmítá Ninia deportovat do jiné zahrady, protože v deseti letech se možná chobotnatec ještě plně sexuálně neidentifikoval a za další čtyři roky, kdy sloni pohlavně dozrávají, se mu slonice možná začnou líbit.

Jedno je teď ale jisté, před zvrhlou morálkou polských fanatiků se neschovají už ani zvířata, jimž systém lidských morálních kódů není a nemůže být nijak vlastní.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (56x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře