Pozemky pro Prahu

19. duben 2009 | 20.00 |
› 

Praha se nám rozrůstá. Měsíční agentura se rozhodla věnovat českému hlavnímu městu 405 hektarů pozemků na Měsíci. Zástupci ambasády nyní hledají vhodný termín pro předání certifikátu o vlastnictví pozemků pražskému primátorovi.

Měsíční Prahu, nebo přesněji její katastr, bude možné pozorovat večer na měsíčním disku mezi 30. a 40. poledníkem a 20. a 30. rovnoběžkou. Nachází se v místech označovaném astronomy jako Moře mokřin. Příští osadníci ale nemusejí mít obavy, protože na Měsíci žádná voda, alespoň v tekutém stavu, není.

Pozemky na Měsíci si podle poslední statistiky, kterou má měsíční ambasáda k dispozici, zakoupilo už více než 15.000 Čechů a kolem 3500 Slováků. K největším zájemcům patří Britové. Zakoupili jich už na 300.000.

Při nákupu obdrží každý majitel list vlastnictví, Měsíční ústavu a mapu Měsíce s přesným zakreslením místa zakoupeného pozemku. Ambasáda má pro kupující také připraveny měsíční suvenýry a pas občana Lunární republiky.

Pozemky na Měsíci si už pořídilo více než osm milionů lidí. Jsou mezi nimi i bývalí američtí prezidenti Ronald Reagan, George Bush a Jimmy Carter či herci Tom Cruise, Clint Eastwood a Nicole Kidmanová.

Pozadu nezůstávají ani české celebrity. K vlastníkům měsíčních pozemků patří herec Pavel Trávníček, spisovatel Ondřej Neff, zpěvák Ivan Mládek, ale i politikové jako pražský primátor Bém, jeho náměstek Petr Hulinský a šéf ČSSD Jiří Paroubek.

Pokud nevíte co s prachama, kupte si měsíční pozemek, který máte na ....

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (59x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář