České dráhy

20. duben 2009 | 11.31 |
› 

Jezdíte často vlakem a jste spokojeni se službou, kterou Vám dráhy za nemalý peníz poskytují. Všude čisto, jezdí se na čas... Zdá se vám drahé jízdné? No z čeho by se platili úředníci?

Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda má měsíční plat půl milionu korun. Jeho čtyři náměstci pobírají měsíčně do čtyř set tisíc korun. Uvedl to dnes server Ekonom s odvoláním na vyjádření Žaludy. Je to poprvé v Česku, co zástupci státem stoprocentně vlastněné firmy zveřejnili své platy, upozornil Ekonom.

Žaluda přišel do Českých drah loni v únoru z pozice šéfa pojišťovny a penzijního fondu AXA a dodává, že shodné manažerské platy byly v železniční firmě už v minulém období, kdy dráhy řídil Josef Bazala, nyní šéf dceřiné firmy ČD Cargo.

Žaluda a jeho kolegové by dle svých manažerských smluv teoreticky mohli ještě pobírat bonusy ve výši sto procent platu. Bonusy však nejsou vypláceny, protože se v loňském roce firmě nepodařilo dosáhnout plánovaných hospodářských výsledků.

"Jsem komukoliv připraven ukázat svá daňová přiznání za roky 2007 a 2008, aby bylo zřejmé, že mám dnes poloviční příjem, než jsem měl u bývalého zaměstnavatele," uvedl Žaluda. (to znamená, že v pojišťovně bral miliónek měsíčně a nebyl jistě sám, tak už víte, proč jsou pojistky tak drahé)

Zajímavá je odbornost generálního ředitele. Co jako šéf pojišťovny ví o dráze?... asi nic, protože s takovým platem asi vlakem nejezdil.
Krom toho, ČD nejsou soukromná firma, takže na platy těchto odborníků se podílíme z našich daní.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (53x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář