Chudáci děti

21. duben 2009 | 11.05 |
› 
Teď nemyslím děti týrané nebo jinak odstrkované, ale takové, kterým jejich rodiče vybrali nějaké neobvyklé jméno. Určitě si v době dětství užijí dost posměšků a ústrků od kamarádů a někdy i od dospělých.
Chlapec, který se začátkem srpna narodil v neratovické nemocnici, se dočkal křestního jména. Jeho rodiče z Unhoště na Kladensku ho totiž chtěli pojmenovat Reuel, ale matrikářka jim jméno odmítla zapsat. Svého jména Reuel se dočkal až letos v únoru. 
"To jméno jsme si nevymysleli. Je to jedno ze starozákonních jmen. Jeho současným nejslavnějším nositelem byl spisovatel Tolkien, navíc má kořeny v minulosti. Reuel se jmenoval i Mojžíšův tchán," vysvětlovala před měsíci chlapcova maminka.
"Pokud matrice vznikne pochybnost o správné pravopisné podobě jména dítěte, musí rodiče doložit doklad vydaný znalcem. To se v tomto případě nestalo," řekla mluvčí neratovické radnice J. Kovářová.
Úřad se proto o pomoc obrátil na Ústav Blízkého východu a Afriky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, aby se ke jménu vyjádřili odborníci. "V únoru dorazil z oboru hebraistiky posudek a na jeho základě jsme jméno Reuel zapsali jak do matriční knihy, tak do rodného listu," dodala Kovářová.
Záležitost s netradičním jménem řešili před několika lety i v Kladně. Když chtěl jeden tatínek zapsat do rodného listu své dcerky křestní jméno Kiki podle kočky z knížky Z deníku kocoura Modroočka, narazil. Než se podařilo přesvědčit matrikářku, byla holčička přes sto dní oficiálně bez jména. (myslím, že by bez toho jména byla ráda celý život. Už vidím, jak na na ní pokřikují - Kikina, Kikina, to je pěkná pipina)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (63x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře