Zatajený nález

27. duben 2009 | 19.23 |
› 

Zatajení nálezu je trestný čin, ale kdo by odolal pokušení a odevzdal nenasytnému státu nález a dostal jen zlomek jeho ceny a zbytek se ztratí kdo ví kde.

Pražští kriminalisté zadrželi mladíka, který se snažil vyměnit staré americké dolary za českou měnu. Bankovky našel pod starou podlahou na pražském Újezdě, kde pracoval na rekonstrukci objektu.

Dvacetiletý truhlář našel jedenatřicet kusů desetidolarovek, které byly zabalené ve starých německých novinách. Radost mladíka, že si finančně polepší, brzy vyprchala, protože v bance, kam hned spěchal, aby  je směnil za české peníze, je obsluha přepážky označila za padělky.

Mladík se snažil potom vyměnit peníze í ve směnárně, ale tam už byla obsluha prozíravější a ihned informovala policii. Zde také mladíka zadrželi. To ještě ani kriminalisté netušili, že možné padělky skrývají další překvapení.

"Expertiza v České národní bance odhalila, že bankovky byly vydány v roce 1934 jako výroční emise a mají tedy zajímavou sběratelskou hodnotu," uzavřel šéf odboru padělatelství krajské policejní správy v Praze.

Zadrženému mladíkovi kriminalisté sdělili obvinění z trestného činu zatajení nálezu. Za to mu hrozí peněžitý trest nebo šestiměsíční podmínečný pobyt ve vězení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (56x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář