Zločin a trest

29. duben 2009 | 13.52 |
› 

Takhle si boj proti násilí opravdu nepředstavuji. Na jedné straně se hrozíme nárůstu kriminality, ale na druhé straně násilníkům ulevujeme a snižujeme tresty.

Vrchní soud v Praze dnes poslal na sedm a půl roku do vězení F.Č., který v loňském září bodnul svého otce do zad. Soudce tak zrušil původní 13letý trest.

"Změnili jsme právní kvalifikaci z pokusu o vraždu na ublížení na zdraví," vysvětlil mluvčí Vrchního soudu v Praze Jan Fořt a dodal, že soudce uznal F.Č. jako zvlášť nebezpečného recidivistu.

Odsouzený v loňském září bodnul v Praze 6 svého otce nožem do zad. Přivolaní lékaři mu zastavili krvácení a tím mu zachránili život. V lednu byl za útok pražským městským soudem odsouzen k 13letému trestu, ale Vrchní soud verdikt zrušil.

Odsouzený je považován za recidivistu, protože byl už několikrát trestán pro majetkové trestné činy.

Nevím proč byl překvalifikován pokus o vraždu, leda snad, že synáček chtěl zabít dotěrnou mouchu, která seděla otci na zádech a zapomněl, že drží v ruce kuchyňský nůž. Zdá se mi to příliš velké snížení trestu a příliš rozdílný pohled soudců na tento trestný čin.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (57x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář