České lesy

3. květen 2009 | 19.46 |
› 

Podnik, který není právě ziskový se chová ke svým manažerům s neobvyklou štědrostí. Normální člověk jen kroutí hlavou, ale měl by hledat pořádný klacek nebo další klíče.

Pět milionů korun jako odstupné. Tolik dostal na cestu ze státního podniku Lesy ČR dnes už jeho exředitel Jiří Holický.
"Ovšem v hrubém. Ve skutečnosti jsem dostal podstatně méně," bránil se v Hospodářských Novinách.

I po zdanění ovšem Holického odstupné přesahuje tři miliony korun. A to Holický nebyl rozhodně nijak pracovně úspěšný. Zanedbával údajně obchodní činnosti, řadu jeho aktivit nyní šetří policie. Ve funkci byl pouhých několik měsíců.

Nový manažér  Svatopluk Sýkora bere 250 tisíc Kč.
 Lesy ČR propouštějí, rozprodávají majetek, snižují zaměstnancům benefity a firmou se teď šíří i panika, že příští měsíc nezbude na celé mzdy. Přesto tento státní podnik
nakoupil luxusní limuzíny Audi pro šéfy za osm milionů korun a vybavil je i radary. 

Vedení Lesů ČR nakoupilo bez výběrového řízení nejen sedm limuzín, ale vybavilo je podle MFD i antiradary za 135 tisíc korun, aby se vedení nemuselo bát pokut za rychlou jízdu. Neuvěřitelné plýtvání si přitom Lesy ČR dovolily v době, kdy podnik chce propustit desetinu lidí a běžní zaměstnanci se bojí o výplaty.

"Příští měsíc nejspíš dostaneme jen část peněz. Lesníkům se zase zvyšují nájmy za hájenky. Nájemné bude tak vysoké, že si nebudou mít z čeho šetřit na bydlení, až půjdou do důchodu," popsal situaci jeden ze zaměstnanců.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (59x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář