Konec TV poplatků?

8. květen 2009 | 09.56 |
› 

Konečně se naši senátoří rozhoupali a uvědomili si, že mají sloužit lidem. Snad se podaří zákon u zrušení poplatrků za TV a Rozhlas uvést do života.

Senátoři na čtvrtečním zasedání rozhodli, že se budou zabývat zákonem o zrušení koncesionářských poplatků a poslali jej do senátních výborů a mediální komisi horní komory k projednání. Autory návrhu jsou senátor R. Svoboda a  E. Kožušník.

Schválení předcházela poměrně bouřlivá debata. Předseda mediální komise Senátu Jan Oberfalzer upozornil, že službu veřejnoprávních médií – tedy Českého rozhlasu (ČRo) a České televize (ČT) – si občané neobjednali, ale musí ji ze zákona zaplatit. Je to podle něj "vynucená daň".

Oberfalzer dále poznamenal, že jde i o hospodaření těchto organizací. Sice je mají kontrolovat Rady ČRo a ČT, ale "skutečná kontrola nad obsahem a rozsahem neexistuje".

Návrh zákona podpořil i senátor Adolf Jílek. "Je to příležitost diskutovat, co je to veřejná služba médií a kdo ji má kontrolovat."

Opozici byla většinou proti návrhu zákonu.Marta Bayerová žádala o zamítnutí novely zákona, ale její návrh neprošel. Předseda Senátu Přemysl Sobotka k tomu podotkl, že "pokud má osm zemí EU veřejnoprávní média financovaná z daní, je to dostatečný důvod, abychom o tom diskutovali."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (61x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář