Arabské missky

11. květen 2009 | 11.29 |
› 

Zapomeňte na svůdná těla orientálních krásek pohybujících se s ladností v průhledných závojích. Kdepak, tohle prostě není k vidění.

Saúdskoarabským porotcům nepůjde o krásu těla, o niž běží na dekadentním Západě, nýbrž o čistotu duše. Skoro 200 žen stráví deset týdnů v učebnách a při zkouškách, v nichž se bude testovat jejich zbožnost a rodičovská láska. Vítězka získá titul miss krásných mravů.

"Smyslem soutěže je změřit oddanost uchazeček k islámským hodnotám. Je to alternativa k jiným soutěžím krásy, v nichž jde jenom o ženské tělo a vzhled. Naše vítězka nemusí být nezbytně krásná tělesně, nás zajímá krása její duše a povaha," řekla zakladatelka podniku Chadra Mubaraková

Soutěž duševní krásy se koná letos podruhé a ve srovnání s loňskem, kdy se přihlásilo 75 žen, je účast téměř trojnásobná. Soutěžící musí být ve věku od 15 do 25 let. Královna krásných mravů bude vyhlášena v červenci, dostane 2600 dolarů (52.000 korun) a ženy na dvou dalších místech polovinu.

Loňská královna krásy Zahra Šurafaová považuje soutěž za příležitost povzbudit mladé ženy k větší úctě k rodičům. Letošním soutěžícím vzkazuje, že podstatné není vyhrát, nýbrž být poslušné vůči rodičům.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (62x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář