Cestovka Parlament

14. květen 2009 | 19.33 |
› 

Je český parlament nejluxusnější cestovní kanceláří, která doveze politiky zdarma kamkoli na světě? Poslanci i senátoři se tomuto označení brání, ale praxe taková bývá.

Parlamentní cestovatelé tvrdí, že jejich služební cesty jsou pracovní a že na památky či pláže čas rozhodně nemají. Jenže cesta čtyř poslanců hospodářského výboru do Keni a Tanzanie, která probíhá celý tento týden, připomíná čirou exotiku. A jak by ne, když pro zájemce je na programu i safari.(tam se budou určitě dojednávat velké obchody, že)

A to si poslanci během šesti dnů již nestihnou zaletět do Zanzibaru, jak původně plánovali. Z časových důvodů totiž nebylo možné cestu do Keni a Tanzanie spojit s další africkou zemí. I tak má vyjít jejich cesta daňové poplatníky zhruba na 800 tisíc korun. Přitom sněmovní organizační výbor, který tuto cestu koncem loňského roku schvaloval, počítal jen s Keňou.
 
Poslanci, byť mají obvykle o jídlo postaráno, dostávají 2,5krát vyšší diety než jiní lidé na služební cestě. Aby prý mohli zvát své protějšky třeba na kávu. Sněmovna hradí vedle diet při této cestě také dopravu leteckou linkou, ubytování, tlumočení, místní dopravu a pojištění.(to je opravdu cestovka na úrovni, škoda jen, že ne i pro nás)

Inu krizový scénář úspor pro naši elitu je opravdu tvrdý, co myslíte?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (51x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář