Za polibek dostala padáka

15. květen 2009 | 11.09 |
› 

No, když si zavzpomínám na své pracovní úspěchy, tak bych musel být nesčetněkrát propuštěn. Popřát kolegyni třeba k svátku a dát ji pusu bylo jaksi samozřejmé.

Za polibek na pracovišti dostala vyhazov. Turecký soud ji nyní vzal na milost. Jejímu zaměstnavateli nařídil, aby ženu znovu přijal. Podle justice to byl jen "ukradený polibek" a nikdo ze zákazníků nejmenované firmy si milostného extempore nevšiml.

Šéf si zamilovanou ženu zavolal na kobereček poté, co ji při líbání v pracovní době zachytila kamera uzavřeného televizního okruhu.

"Vezmeme-li v úvahu, že šlo o letmý polibek a že nebyli přítomni žádní zákazníci a neviděl to ani nikdo ze zaměstnanců, je neúměrné tvrdit, že tím byl narušen pořádek na pracovišti," prohlásil odvolací soud a anuloval tak rozhodnutí nižší soudní instance.

Kritici Strany spravedlnosti a rozvoje, která má kořeny v politickém islámu, si často stěžují na sílící společenský tlak. Ten podle nich nutí populaci podřídit se konzervativním hodnotám v převážně muslimském - avšak oficiálně sekulárním - Turecku.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (60x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář