Sex pro katolíky

18. květen 2009 | 19.59 |
› 

Bílá vrána, tak by se mohl nazvat jeden moderní kněz, který  se nebojí mluvit o sexu, což je v Polsku celkem výjimečný čin.

Jako katolickou Kámasútru označují média knihu polského duchovního Ksawera Knotze nazvanou "Sex, jak ho neznáte: Pro manželské páry, které milují Boha". Františkánský mnich se rozhodl jít proti katolickým tabu a ve své knize otevřeně radí manželům, jak si zpestřit sexuální život.

"Sex v manželství by neměl být nudný, ale hravý, překvapivý a měl by mít fantazii," vysvětluje duchovní, který věří, že sex je pro manželské soužití důležitý.

"Každý akt - typ pohlazení, sexuální pozice - s cílem vzrušení je povoleno a těší Boha. Během sexuálního styku si mohou manželé ukazovat jakkoliv svou lásku," míní františkán.

Jeho kniha, v níž se nebojí zajít ani do detailů v radách, jak si zpestřit sexuální život, se stala v silně katolicky orientovaném Polsku okamžitě hitem. Podle stanice BBC ji polská katolická církev schvaluje.

Na otázku, kde vzal v celibátu žijící katolický mnich kompetenci k napsání knihy o sexu, K. Knotz říká, že zkušenosti má z poradny z manželskými páry a ze svých internetových stránek. Také na nich uděluje sexuální rady manželům.

Katolický duchovní přes svou pokrokovost zachovává ve své knize katolická pravidla. Párům například nedoporučuje používání antikoncepce, která podle něj vede manžele mimo katolickou kulturu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (56x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář