Neubližujte jim

23. květen 2009 | 11.26 |
› 

Hodní a diskriminovaní Romové jsou vskutku neoprávněně šikanováni všude. A oni se přece chovají tak slušně a dodržují zákony.

Asi 200 lidí zaútočilo kameny a holemi na tři policejní hlídky v romské osadě Huncovce u východoslovenského města Kežmarok. Policisté, kteří do osady přijeli vyřešit partnerský spor, se proti rozvášněnému davu nakonec bránili varovnými výstřely do vzduchu. Dva členové hlídky museli vyhledat lékařské ošetření.

Mluvčí krajského policejního ředitelství D. Džobanik řekl, že vyšetřovatel zahájil trestní stíhání pro útok na veřejného činitele a pro výtržnictví. Na policejní stanici dnes policisté předvedli 22 obyvatel osady.

Podle Džobanika přijely hlídky do osady řešit konflikt, při němž muž napadl nožem svou družku. Hlídka chtěla útočníka předvést, ale v tu chvíli na ni zaútočila skupina místních obyvatel. Dav nereagoval na opakované výzvy policistů, aby s násilím přestali. Proto policisté vypálili šest varovných výstřelů do vzduchu.

"Na pár vteřin se dav rozutekl, ale opět se shromáždil a útočil. Policistům se podařilo předváděného muže naložit do auta a z místa odjet," dodal Džobanik.

Myslíte, že americký nebo německý policajt by střílel jen do vzduchu?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (55x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře