Nebezpečná víra

24. květen 2009 | 10.52 |
› 

Která matka u nás by se rozhodla, že místo zavolání sanitky udělá modlitební seanci a společnými modlitbami pomůže dítěti navrátit zdraví. Že to jaksi nezabralo, je zbytečné dodávat. 

Soud v americkém státě Wisconsin uznal vinu matky, obviněné ze zabití z nedbalosti za neposkytnutí zdravotní péče umírající jedenáctileté dceři. Nábožensky založená žena totiž upřednostnila při léčbě dívky trpící cukrovkou modlitbu před vyhledáním pomoci lékařů.


Dcera jednačtyřicetileté Leilani Neumannové zemřela loňského března obklopena zástupem lidí, kteří se modlili za její zdraví. Teprve když dívka vydechla naposledy, zavolali zbožní přátelé rodiny sanitku.

Podle vyšetřovatelů měla žena poznat, že její dcera není zdravotně v pořádku, protože nemohla chodit ani mluvit. Stejnému obvinění bude v jiném procesu čelit i dívčin otec, jenž chtěl diabetickou dívku rovněž uzdravit jen s pomocí náboženské víry.

"Základní medicínská péče by jí zachránila život - tekutiny a inzulín. Měli přitom hodně času, aby Karu zachránili," prohlásila státní zástupkyně Jill Falstadová. Podle obhajoby si prý Neumannová neuvědomovala, jak vážně je dívka nemocná.

Stejně zvrhlé názory mají jehovisté, kteří odmítají transfúzi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (49x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář