Rozdělené třídy

26. květen 2009 | 20.01 |
› 

Rozdělené třídy? Proč ne. Pokud na učivo některé děti nestačí a učitelka se jim musí více věnovat, tak je to na úkor dalších žáků, které jsou tak taženi dolů.

Nápad základní školy a radnice ve Valašském Meziříčí rozdělit budoucí prvňáčky do tříd podle barvy pleti, může mít pro školu nedozírné následky. Podle České školní inspekce by tím mohlo dojít k porušení zákona a hrozil by jí výmaz z rejstříku škol.

"Pokud by škola skutečně přijala opatření, která avizuje, vzniklo by tak důvodné podezření na porušení školského zákona," potvrdil mluvčí úřadu Libor Vacek. "V tom případě bychom museli postupovat razantním způsobem," dodal.

Ředitel ZŠ Masarykova nechtěl vyjádření inspektorů komentovat. "V úterý k nám dorazí zástupci ministerstva, s nimi to budeme řešit," uvedl.

Podle náměstkyně ministryně školství Kláry Laurenčíkové je záměr školy v rozporu se školským zákonem. Ten totiž říká, že vzdělávání je založeno narovném přístupu bez jakékoliv diskriminace z důvodu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry či národnosti, etnického nebo sociálního původu občana.

Je zajímavé, že třeba Dívčí katolická škola inspektorům nevadí ... není to pro změnu diskriminace chlapců z důvodu pohlaví. Takže ji navrhneme také vymazat z rejstříku škol.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (55x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář