Dárečky z EU

29. květen 2009 | 20.02 |
› 

To si užijeme. Česká republika bude vyzvána k přijetí kontingentu ilegálních imigrantů z ostatních zemí EU. Asi máme ještě málo nepřizpůsobívých občanů.

Západní země v čele se středomořskými státy už nehodlají nést samy tíhu živelné nelegální imigrace, zatímco jiné země, zejména střední a východní Evropy si žijí a dělají, jakoby se nechumelilo. Hlavním protagonistou tohoto konceptu je italský premiér S. Berlusconi.

Cílem konceptu je, aby všechny země Sedmadvacítky nesly sdíleně břímě ilegální imigrace, a to už nejen finančně, ale také prostřednictvím systému rozmístění imigrantů po Evropě, který bude zahrnovat celé území EU (včetně ČR).

Podle předkládaného plánu mají být imigrantská přijímacícentra rozmístěna po celé Evropě. Předseda EK Barroso v odpověď předeslal, že EU si je vědoma, v jak složité situaci Itálie a Malta je, a že umí uplatnit na imigraci rozhodnou odezvu, přičemž prioritou je zabránění tragédiím na moři.

Při každém řešení půjdou imigranté z Itálie do okolních zemí EU. A v potutelném hledáčku západních zemí stojí bezelstní východní nováčci. Česká veřejnost bude svými zástupci a médii informována, teprve až to bude hotová věc. Za víc jim nestojí.

Zatím máme ještě právo veta, ale co až bude přijata Lisabonská smlouva, co pak?

Přebráno z euPortál, kráceno.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (53x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář