Mlsáme

30. květen 2009 | 11.09 |
› 

Mlsáme, ale také koukáme ušetřit a proto většina z nás nakupuje v marketech. Tam jsou přece nejnižší ceny. To jo, ale ta kvalita je trošku pošpatnělá, nakonec, co chcete za pár korun.

Zajímavosti o potravinách. Víte, co obsahují naše oblíbené potraviny?

Čokoláda

Není čokoláda, jako čokoláda. Pokud si koupíte tabulku čokolády za dvacet korun a myslíte si, co to nemáte za dobrotu, tak jste na omylu. Levné čokolády jsou pouhé náhražky, které obsahují velké množství tuku, sušené mléko je velmi často zastoupeno náhražkami, cukr umělými sladidly a přirozené aroma umělými (hlavně vanilkovou) vůněmi kryjícími zápach laciných surovin, takže z celé čokolády zbylo jen těch 7% kakaa. Za opravdu kvalitní čokoládu si musíte zkrátka připlatit.

Párky

Kdo z nás by tuto "pochoutku" neznal... Víte ovšem, z čeho jsou párky vyrobeny? Tkáně obroušených drůbežích kostí (často i rozemleté kosti), kůže, mouka, škrob a mnohé další "chutné" náhražky – ano, přesně to tvoří oblíbenou pochoutku mnohých Čechů.

Jogurty – s mlékem nebo bez?

Takový "opravdový" jahodový jogurt je pochoutka, ovšem levný "jahodový jogurt" už je trochu z jiného soudku. Aby výrobci ušetřili náklady na výrobu, nevyrábějí jogurty z mléka, ale ze syrovátky zahuštěné vepřovou želatinou a škrobem. Krásnou "červenou" barvu jogurtům dodává výtažek z červené řepy, doplněný o ovocnou složkou z aromatizované jablečné dřeně. Zkrátka "jogurt" bez mléka a jahod.

Želé

Víte, že oblíbený mlsek mnohých lidí obsahuje mleté prasečí kosti? 

Přeji dobrou chuť.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (52x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář