Pan kardinál

4. červen 2009 | 19.53 |
› 

Kardinál Vlk vyzval k bojkotu všech, kdo shodili vládu. Proč se církev míchá do světských věcí? Kolik našich politiků se angažovalo ve volbě papeže?

Kardinál M. Vlk tvrdě odsoudil strany a politiky, kteří způsobili březnový pád vlády Mirka Topolánka. Tito lidé podle hlavy českých katolíků jednali nezodpovědně a v Evropském parlamentu proto nemají co dělat. Voličům pak kardinál doporučil, aby k volbám určitě šli, ale pečlivě vybírali, koho budou volit.

"Při volbě je nutné dobře vážit koho volit. V poslední době se řada stran a politiků v našem veřejném životě, při bourání vlády a při dalších příležitostech projevila zcela nezodpovědně. Takové politiky nelze do evropského parlamentu volit. To je nutné dobře rozmýšlet, jinak by to byla od nás velká nezodpovědnost. Je třeba hledat mezi kandidáty takové, kteří jsou zárukou, že budou zastávat duchovní a křesťanské hodnoty. Tedy určitě jít k volbám a vybírat opravdu zodpovědně."

Mohu souhlasit se závěrem, jít volit a vybírat zodpovědně, ale kritika politiků, kteří způsobili pád vlády... Především se o svůj pád zasloužila vláda sama a také chování pana Topolánka jí nepřidalo. Opozice má "svaté" právo kritizovat vládu a vyjádřit ji nedůvěru, snad jen ten zvolený čas nebyl nejvhodnější, ovšem kdyby se vláda chovala profesionálně a slušně, tak by své odvolání přestála. Nekritizujme proto opozici,ale vládu za její slabost a neschopnost, pane kardinále.
 
P.S. Neměla by se církev starat jen o duševní hodnoty věřících a nezasahovat do světských věcí? Církev má být mimo politiku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (54x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář