Ze světa

8. červen 2009 | 20.43 |
› 

Vybral jsem dvě zajímavosti ze světa. Pašeráci drog si nedají pokoj a vymýšlí nové způsoby pašování a také jídelníček cizí země může způsobit problémy.


Drogový kontraband

Na každém letišti kontrolují zavazadla kvůli hmotnosti a také kvůli pašování drog. Když policisté se psem začali kontrolovat dva kufry jedné ženy na letišti ve městě Santiago de Chille, nenašli žádné drogy. Ale kufry byly podezřelé těžké a po vybalení zjistili, že jsou dokonce mnohem těžší než obsah v nich. Policejní pes ale neustále upozorňoval, že v prázdných kufrech jsou drogy. Celé kufry totiž byly vyrobeny z kokainu a skelných vláken, a tak žena hned putovala do vězení.

Slanečky ne

V Afgánistánu bojují spolu s jinými členy NATO i australské jednotky. Vzhledem k jejich počtu byli vojáci přiděleni k nizozemských jednotkám, ale nikdo netušil, jaké problémy to způsobí. Když australští vojáci uviděli a posléze i ochutnali typická jídla skládající se z vařené zeleniny a slanečků, zděsili se a zahájili hladovku. Velícím důstojníkům řekli, že chtějí pořádné jídlo, jinak nebudou bojovat a pojedou domů. A tak jim armáda vyhověla a z Austrálie vyslala několik kuchařů, aby jim vařili jídla, na jaká jsou zvyklí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (46x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář