Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
Noční klid

Noční klid

9. červen 2009 | 11.25 |
› 

V Americe platí noční klid i pro kostelní hodiny. Nařízení je nařízení a jeho nedodržování se nekompromisně trestá. Takže žádné novoty se nebudou zavádět.

Kněz šel za mříže, protože jeho kostelní hodiny odbíjely každou hodinu. Že je to běžné v každé byť i menší dědince v Evropě? S touto obhajobou by člověk u soudu v americkém státě Arizona neuspěl. Tam totiž smějí hodiny oznamovat čas zvonem jen od osmi ráno do osmi večer.

A kněz, který se snažil zavést evropskou tradici a nechal odbíjet i noční hodiny, teď míří za mříže. A pak bude mít ještě tříletou podmínku.

Jeho snahy pobouřily obyvatele Pheonixu, jimž z Katedrály Ježíše Krista odměřovaly hodiny čas pomocí zvonu s hlasitostí 67 decibelů. U soudu pak kněz neuspěl ani s tvrzením, že tato hlasitost odpovídá běžné konverzaci.

Biskup R. Painter teď musí na deset dní za mříže a soudce nařídil farnosti, aby své zvony nastavila tak, že nebudou vydávat zvuky hlasitější 60 decibelů. V neděli pak smějí najednou vyzvánět maximálně dvě minuty podobně jako během dalších náboženských svátků.

Bizarní na celé záležitosti je, že rozvoz zmrzliny pomocí automobilu může v Arizoně vyhlašovat svou reklamu s hlasitostí až 70 decibelů.

Tohle přece nejde srovnávat. Zmrzlinář así nebude vyřvávat svou nabídku ve tři hodiny v noci.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (46x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář