Drahá matrace

11. červen 2009 | 11.02 |
› 

Nemyslete si, že to je nějaká super matrace pro rozmařilé milionáře či rozmazlené celebrity, které nevědí, co si mají ještě koupit do svého přepychového bytečku.

Izraelka Anat chtěla udělat radost matce a koupila jí novou matraci. Starou vyhodila. Netušila ovšem, že si její matka do matrace uložila životní úspory - v přepočtu 20 milionů korun. Než omyl vyšel najevo, milionová matrace zmizela na skládce. Žena ji nyní marně hledá mezi tunami odpadků.

Jakmile Anat zjistila svůj milionový omyl, vyrazila na všechny skládky v okolí. První z nich byla Ganei Hadas, kam ten samý den přivezli popeláři kromě její matrace další tři tisíce tun odpadu.

Po neúspěchu pokračovala v hledání na skládce Efeh u Mrtvého moře. "Když přijela, tak byla totálně zoufalá," řekl ředitel skládky.

Popeláři jí prý dokonce pomáhali matraci hledat a kolem skládky zesílili hlídky, aby zabránili nájezdům potenciálních "hledačů pokladů". Na skládky ale každý den přibývají tisíce tun odpadu, a tak je naděje na nalezení milionové matrace stále menší.

I přes svoji zoufalost si Anat zachovala filozofický nadhled. "Lidé by si měli vzít všechno, co jim náleží. A díky bohu to dobré i to špatné," řekla. Vyjádření její matky se podle serveru BBC nepodařilo získat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (39x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář