Dodatečně uraženi

9. říjen 2009 | 17.31 |
› 

Divné, jsou dodatečně uraženi, nebo chtějí další cigarety a pivo? Kdo? No romští dělnící, kteří nosili trička s nápisem "Měl jsem se líp učit." A samozřejmě, že si přihřál polívčičku i jeden náš ministr.

Romští dělníci, kteří pracují v centru Prahy, se cítí uraženi, že je navlékli do triček s nápisem "Měl jsem se líp učit!". Podle deníku Právo měli trička na sobě během středečních prací na rohu Štěpánské ulice a Václavského náměstí. Ve středu jim trika podle jejich slov nevadila, ve čtvrtek si je však dělníci už odmítli znovu obléci.

Trička měla sloužit jako kampaň na podporu vzdělanosti, jak upozornil deník. Netradiční reklamu chtěl využít server školy.cz.

Ministr pro lidská práva a menšiny M. Kocáb považuje reklamu, která využila romské dělníky ze Slovenska, za cynickou a vypočítavou. Kocáb ústy své mluvčí Lejly Abbásové tvrdí, že taková reklama prohlubuje degradující stereotyp o nevzdělaném Romovi

Zaměstnanci s tím souhlasili a dostali za to pivo a cigarety.

Samotní pracovníci jeho slova o "úplatku" potvrzují. "Dali nám cigarety a pivo," řekli dělníci pracující na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice.
Trapně si nepřipadáme, tvrdí dělníci.

Není divná ta náhlá změna jejich uvědomění? Myslím, že tak chtěli získat další pivo a cigarety. Takže vypočítavost jde z jiné strany, pane ministře. Krom toho je to hrdost prodaná za pár korun.  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (28x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře