Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
Rodíme

Rodíme

12. červen 2009 | 21.07 |
› 

To je pořád řečí, jak je ten porod strašný a co všechno žena zakusí. A jak je vidět, jde to zvládnout docela lehce. Ještě naučit muže stříhat a zauzlovat pupeční šňůru a hotovo.

Nastávající matka Katherine Allanová (23) z Liverpoolu měla před porodem pravidelné stahy, ale porodní asistentka jí po telefonu řekla, že jsou ještě příliš nepravidelné a dítě se nenarodí dříve než za pár hodin. K jejímu ohromnému překvapení ale už po chvilce chození po pokoji vyklouzla malá Hannah nohavicí na podlahu.

Přestože Hannah vážila nezanedbatelných 3,7 kilogramu, proklouzla své matce nohavicí sportovních kalhot. Otec  Alan dceru zachytil, když na podlaze klouzala stále připojená k matce pupeční šňurou dál. Celý porod proběhl tak rychle, že Katherine prý necítila žádnou bolest.

"Jen jsem sešla ze schodů, když jsem ucítila velmi silné nutkání tlačit. Najednou mi odešla voda a roztekla se po koberci přes celou halu. Byla jsem naprosto šokovaná a Alan docela legračně zezelenal. Naštěstí ale rychle reagoval a chytil Hannah, když klouzala na podlahu," uvedla Allanová, která poprvé rodila už v 18 letech. "Byl to dost zvláštní pocit, vidět ten malý uzlíček, jak proklouzává nohavicí, a uvědomit si, že je to moje dcera.

Matka jednala instinktivně, zabalila Hannah do ručníku, posadila se na schody a počkala na ambulanci. Pupeční šňůra jí ještě pořád vedla nohavicí k dceři. Porodní asistentka a paramedici čerstvou maminku vyšetřili a usoudili, že ani nemusí do nemocnice, pouze jí doporučili dlouhý spánek.

Nyní již trojnásobná matka, která má pětiletého syna Bena a tříletého Michaela, uvedla, že její předchozí porody trvaly až 12 hodin.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (47x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář