Den otců

14. červen 2009 | 19.02 |
› 

Američani jsou celkem praštění, ale některé nápady přece jen mají dobré. Co začít slavit také tenhle svátek u nás. No jak, milé dámy, čím zítra obdarujete své muže.

Den otců je svátek, který se u nás stává čím dál více oblíbenějším. Hlavně tátové se na tento svátek těší, vždyť si přece za svou péči také zaslouží nějaký ten dáreček. Letos Den otců připadá na 15. června.

První Den otců se slavil v Americe a uspořádala ho jistá Sonora Smart Dodd, kterou tuto myšlenka napadla po smrti její matky, ve chvíli, kdy se její otec s láskou dokázal postarat o její mladší sourozence. Poprvé se slavil v roce 1910 a hned poté se začal šířit do dalších amerických měst, ve kterých si získal velkou oblibu.

V dřívějších dobách se otcové nesoustředili ani tak na výchovu dětí, kterou měla za úkol matka. Role otců bylo uživit rodinu, a v často tvrdých podmínkách nezbyl čas na to, aby se muži plně věnovali svým dětem.

 Dnešní trend je naprosto odlišný. Tátové jsou na svou roli pyšní a není výjimkou potkávat v parcích nebo jiných veřejných prostranstvích muže s kočárky. Není také výjimkou, že muži chodí na mateřskou dovolenou, zatímco matky dětí se věnují práci.

Každý dobrý táta si zaslouží ocenění za svou rodičovskou úlohu, která je rozhodně nelehká. Den otců by se měl slavit stejně jako každý jiný svátek. Zahřeje na srdci a je sladkou odměnou pro ty, kteří dobře vychovávají své děti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (43x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář