Dovolené

15. červen 2009 | 12.41 |
› 

Blíží se doba dovolených, tak si dávejte pozor na papoušky a také se nedivte, až dostanete v letadle příbor jak pro panenku.

Když se skotský turista rozhodl, že dovolenou stráví na Novém Zélandě netušil, že se mu nečekaně prodlouží kvůli divokému papouškovi kea. Když na poznávacím zájezdu v národním parku Fiordland otevřel řidič zavazadlový prostor, přiletěl papoušek a sebral světlou tašku, ve které měl turista i svůj pas. Hledat pas v parku o rozloze 4000 čtverečných mil nejde, ale vystavení nového pasu bude velvyslanectví trvat až 6 týdnů. A do té doby nesmí turista Nový Zeland opustit.

Letecké společnosti zmenší velikost příborů a reklamních časopisů, které dostává na palubě letadla každý pasažér, protože letadlo tak bude lehčí a společnosti budou mít menší náklady na palivo. Například americká společnost Northwest Airlines už nebude s příborem nabízet lžíce a japonské letecké společnosti si nechají vyrobit podstatně menší lžíce. Výsledkem bude úspora několika kilogramů během jednoho letu. Podle ředitele Mezinárodní asociace leteckých dopravců se to všem vyplatí.

Také jídlo se zmenší, ale díky menší lžici,  Vám to bude trvat stejně dlouho jako u větší porce.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (34x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář