Kazíme si auta

17. červen 2009 | 12.59 |
› 

Stará známá věc, opět se prodává nekvalitní benzín a nafta. Je zajímavé, že pokud Vám někdo způsobí hmotnou újmu, tak máte nárok na její vyrovnání, ovšem u zničení motoru auta jste vedle.

Tuzemské čerpací stanice zlomily nelichotivý rekord. Testy kvality pohonných hmot, které provedla Česká obchodní inspekce během května, dopadly nejhůř za osm let. Inspektoři našli různé závady takřka v desetině kontrolovaných vzorků.

"V květnu opět došlo oproti minulým měsícům k nárůstu zjištění vzorků pohonných hmot, které neodpovídaly požadavkům českých technických norem, a to především u automobilových benzinů. U kontrolovaných motorových naft ke zvýšení oproti březnu a dubnu nedošlo," shrnula ČOI výsledky květnových kontrol. Tp ovšem neznamená, že všechny vzorky byly v pořádku.

Zjistit, které čerpací stanice nekvalitní pohonné hmoty prodávají, je ale prakticky nemožné - ČOI totiž jména hříšníků nezveřejňuje s tím, že by porušila zákon.

Například pan Karpánek zaplatil za opravu bezmála 50 tisíc korun - v servisu mu napsali, že mu motor zničila právě nekvalitní nafta.

Ten, kdo kryje nepoctivé výrobce a prodejce, je vlastně spoluviník a tak by ČOI měla být zodpovědná za škodu, která motoristům vznikla. Bylo by zajímavé, kdyby se po inspekci začala vymáhat náhrada za opravy motorů. Tady jsou naše zákony velmi nedokonalé.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (36x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář