Podvodník

18. červen 2009 | 19.46 |
› 

Miloval matku až za hrob, tedy spíše miloval její důchod, o který nechtěl přijít. Jeho podvod mu vycházel hezkých pár roků, ale nakonec spadla klec.

Thomase Prusika-Parkina z New Yorku napadlo, že může dobře vydělat na smrti své matky. Nasadil si paruku a dámské šaty a v přestrojení žádal úřady o sociální dávky za matku, která zemřela v roce 2003. Podvody mohl získat přes dva miliony korun.

Devětačtyřicetiletý muž byl při jednání na úřadech opravdu přesvědčivý. Používal falešné doklady, invalidní hůl a svou tvář schovával za vrstvou make-upu. Na úřady ho doprovázel muž, který se vydával za syna.

"Držel jsem svoji matku, když umírala a naposledy vydechla, takže jsem matka," řekl Prusik-Parkin, když ho na základě tipu od informátora dopadla brooklynská policie.

Irene Prusiková zemřela v roce 2003 v 73 letech. Policie muže viní mimo jiné z toho, že v té době udal falešné číslo sociálního pojištění a datum narození své matky, takže se údaje o její smrti nezobrazily ve federálním registru.

Podvody synáčka zřejmě dobře živily. Podle policie v převlečení navštěvoval banky, úřady a dokonce se ukázal i u soudu. Kromě svých sociálních dávek dostával také 700 dolarů měsíčně za svoji matku.

Jejím jménem také vyhlásil osobní bankrot a pak dostal z městské kasy na příspěvcích na nájem nejméně 39 tisíc dolarů. Policisté z Brooklynu dopadli Prusika-Parkina, když se spolu se svým falešným synem snažil prodloužit matčin řidičský průkaz.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.09 (34x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář