Banky pro nás

19. červen 2009 | 19.46 |
› 

Taky se Vám zdá, že nás banky natahují a mastí si na nás kapsu? Je to pravda, protože jsou o17% nad evropským průměrem. Jenom nevím, o kolik procent nad evropským průměrem jsou naše platy.

Šetříte v poslední době na všem od jídla po dovolenou? Bankám je to jedno. I v době hospodářské krize a masového propouštění totiž zavádějí vyšší poplatky!Vychází to z nových ceníků služeb pěti domácích bank, které platí od června nebo začnou platit v červenci.

Ačkoliv například Poštovní spořitelna zrušila poplatek za obnovené vydání karty, a v Raiffeisenbank vám odcizenou kartu zablokují zadarmo, nejčastější služby, jako jsou výběry z bankomatů či z poboček, jsou dražší zhruba o čtvrtinu! Banky se z odpovědi na otázky, proč poplatky zvyšují, vykrucují.

Můžeme očekávat další zvyšování sazeb? "Vývoj v tomto směru nelze dlouhodobě předpovídat,? mlží P. Vlček ze Citibank. Ať si banky říkají, co chtějí, čísla hovoří jasně" Češi na poplatcích v bankách utratí o 17 procent více než je evropský průměr! A to přitom většina z našich bank má zahraničního vlastníka, který má v "domovské" zemi nižší poplatky! Proč nás tedy tak okrádají?!

Máme, co jsme chtěli, pokud se nám to nelíbí, tak si můžeme zacinkat klíčema, ale doma a potichu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (31x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář